Array
Home Nádrže na naftu Řídící terminál výdeje nafty
Banner

VYSOČINA ZETOR SHOW

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zve všechny příznivce zemědělské techniky na tradiční akci VYSOČINA ZETOR SHOW do Nového Města na Moravě. Ve čtvrtek 19. září se zde pokusí o překonání hned dvou rekordů: počet traktorů značky ZETOR na jednom místě a nejdelší souvislá řada traktorů. Více informací...

Řídící terminál výdeje nafty

Toto moderní zařízení je určeno pro bezobslužné sledování výdeje nafty a jiných pohonných hmot a spotřeby vozidel na neveřejných čerpacích stanicích. Výdej je podmíněn identifikací řidiče (popř. i vozidla) kartou a znalostí čtyřmístného kontrolního čísla (PIN). Před započetím čerpání může být požadováno zadání až 4 doplňkových údajů. Tento kartový systém bezobslužného výdeje je vhodný zejména pro řízení podnikových čerpacích stanic. Je možno jej vybavit tiskárnou dokladů o výdeji.

Kartový systém je vybaven čtečkou bezkontaktních RF karet PROXY, podsvětleným displejem pro zobrazování dat a kontextové nápovědy a kovovou klávesnicí odolnou proti vandalismu. Je možno využít jednokartový (karta osoby) nebo dvoukartový (karta osoby + karta vozidla) systém.

Terminál pro bezobslužný výdej se instaluje k výdejnímu zařízení s pulsním výstupem a možností ovládat motor čerpadla, případně ventil. Je možno připojit jednu výdejní pistoli. Doporučené napájení elektroniky je ze záložního stroje UPS.

Software:
Řídící SW se instaluje na PC provozovatele. Umožňuje kompletní správu uživatelů i  vozidel. K dispozici jsou dvě výstupní sestavy (výpis čerpání za zadané období, výpis čerpání za zadané období dle firem), které je možno zobrazit, tisknout nebo odesílat pomocí emailu. Data o výdejích lze exportovat do jiných programů (např. firemní systém, Excel) pro další zpracování.

Komunikace:
Komunikace s řídicím systémem je řešena pevnou komunikační linkou RS485. Na přání zákazníka je s ohledem na okolní podmínky možno použít další způsoby komunikace: radiopřenos, optokomunikace nebo bluetooth do přenosného PC. Více níže, viz „opce“.

Postup obsluhy:
Uživatel přiloží kartu a zadá 4 místný PIN kód. Uživatel může být požádán o vložení až 4 doplňujících údajů (např. stav km, číslo jízdního příkazu atd). Následně je automaticky spuštěno čerpadlo. Po dokončení tankování se výdej automaticky ukončí a vypne se čerpadlo (případně po stisku tlačítka STOP VÝDEJE). Uživatel odebere doklad o čerpání, je-li zařízení vybaveno tiskárnou. Veškeré údaje o transakci se ukládají v řídicím systému.

Opce:

  • tiskárna dokladů o výdeji, integrovaná v terminálu,
  • převodníky pro pevnou komunikační linku RS-485: převodník LAN (externí), převodník USB (interní nebo externí), převodník RS232 - komunikační karta KISS5,6 (interní nebo externí),
  • radiopřenos: radiové pojítko RfCU s párem antén - modul pro bezdrátový přenos dat ve WiFi pásmu, do 500 m za podmínky přímé viditelnosti,
  • optokomunikace: IRDA/USB převodník pro přenosný PC,
  • bluetooth: modul pro bezdrátový přenos dat do přenosného PC na krátké vzdálenosti (cca do 10 m).

 

obj. č.

název

22810-00

Řídící terminál se čtečkou karet

22820-00

SW

22830-00

tiskárna dokladů ke kartovému terminálu

22840-00

rádiové pojítko RfCU s anténami (pár)

22841-00

IRDA/USB – optický kabel

22842-00

usb bluetooth modul

22850-00

převodník RS485/LAN

22851-00

převodník RS485/USB - interní

22852-00

převodník RS485/USB - externí

22853-00

převodník RS485/RS232 - externí

22854-00

převodník RS485/RS232 - interní