Array
Home Nádrže na naftu Řídící terminál výdeje nafty
Banner

Traktory ZETOR vyjely se svou show

Oblíbená ZETOR TRACTOR SHOW v červnu zavítala do Pobaltí. Traktory ZETOR se během tří zastávek předvedly v Litvě a Estonsku. Akce navštívily stovky zemědělců, farmářů a příznivců značky. V průběhu konání ZETOR TRACTOR SHOW byly k vidění novinky z dílny brněnského výrobce traktorů při práci v reálném terénu. ...

Řídící terminál výdeje nafty

Toto moderní zařízení je určeno pro bezobslužné sledování výdeje nafty a jiných pohonných hmot a spotřeby vozidel na neveřejných čerpacích stanicích. Výdej je podmíněn identifikací řidiče (popř. i vozidla) kartou a znalostí čtyřmístného kontrolního čísla (PIN). Před započetím čerpání může být požadováno zadání až 4 doplňkových údajů. Tento kartový systém bezobslužného výdeje je vhodný zejména pro řízení podnikových čerpacích stanic. Je možno jej vybavit tiskárnou dokladů o výdeji.

Kartový systém je vybaven čtečkou bezkontaktních RF karet PROXY, podsvětleným displejem pro zobrazování dat a kontextové nápovědy a kovovou klávesnicí odolnou proti vandalismu. Je možno využít jednokartový (karta osoby) nebo dvoukartový (karta osoby + karta vozidla) systém.

Terminál pro bezobslužný výdej se instaluje k výdejnímu zařízení s pulsním výstupem a možností ovládat motor čerpadla, případně ventil. Je možno připojit jednu výdejní pistoli. Doporučené napájení elektroniky je ze záložního stroje UPS.

Software:
Řídící SW se instaluje na PC provozovatele. Umožňuje kompletní správu uživatelů i  vozidel. K dispozici jsou dvě výstupní sestavy (výpis čerpání za zadané období, výpis čerpání za zadané období dle firem), které je možno zobrazit, tisknout nebo odesílat pomocí emailu. Data o výdejích lze exportovat do jiných programů (např. firemní systém, Excel) pro další zpracování.

Komunikace:
Komunikace s řídicím systémem je řešena pevnou komunikační linkou RS485. Na přání zákazníka je s ohledem na okolní podmínky možno použít další způsoby komunikace: radiopřenos, optokomunikace nebo bluetooth do přenosného PC. Více níže, viz „opce“.

Postup obsluhy:
Uživatel přiloží kartu a zadá 4 místný PIN kód. Uživatel může být požádán o vložení až 4 doplňujících údajů (např. stav km, číslo jízdního příkazu atd). Následně je automaticky spuštěno čerpadlo. Po dokončení tankování se výdej automaticky ukončí a vypne se čerpadlo (případně po stisku tlačítka STOP VÝDEJE). Uživatel odebere doklad o čerpání, je-li zařízení vybaveno tiskárnou. Veškeré údaje o transakci se ukládají v řídicím systému.

Opce:

  • tiskárna dokladů o výdeji, integrovaná v terminálu,
  • převodníky pro pevnou komunikační linku RS-485: převodník LAN (externí), převodník USB (interní nebo externí), převodník RS232 - komunikační karta KISS5,6 (interní nebo externí),
  • radiopřenos: radiové pojítko RfCU s párem antén - modul pro bezdrátový přenos dat ve WiFi pásmu, do 500 m za podmínky přímé viditelnosti,
  • optokomunikace: IRDA/USB převodník pro přenosný PC,
  • bluetooth: modul pro bezdrátový přenos dat do přenosného PC na krátké vzdálenosti (cca do 10 m).

 

obj. č.

název

22810-00

Řídící terminál se čtečkou karet

22820-00

SW

22830-00

tiskárna dokladů ke kartovému terminálu

22840-00

rádiové pojítko RfCU s anténami (pár)

22841-00

IRDA/USB – optický kabel

22842-00

usb bluetooth modul

22850-00

převodník RS485/LAN

22851-00

převodník RS485/USB - interní

22852-00

převodník RS485/USB - externí

22853-00

převodník RS485/RS232 - externí

22854-00

převodník RS485/RS232 - interní