Array
Home Novinky Premiéra nového modelu Zetor Major
Banner

ZETOR vstupuje do Vietnamu

ZETOR pokračuje v expanzi na nové trhy, kterou zahájil již v roce 2016. Jedním z prvních úspěchů letošního roku je navázání spolupráce s vietnamským partnerem, společností GOLDMAX. Do oblasti Vietnamu budou dodávány traktory modelových řad MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a také CRYSTAL.

Premiéra nového modelu Zetor Major
Napsal Milan Kočí   
Čtvrtek, 08 Listopad 2012 22:00

Výrobce traktorů společnost Zetor v rámci akce Zetor den, konané 8. listopadu v Brně, představila zcela nový model Zetor Major 80. Jedná se o menší kompaktní traktor ve výkonové kategorii do 80 koní. Novinka navazuje na stejnojmenný model, který byl v historii značky jedním z nejúspěšnějších traktorů. Nový model je určený především pro majitele menších či rodinných farem, nebo pro komunální činnost v obcích a vyniká poměrem cena/výkon.


Zetor Major 80 pohání 4-válcový tovární motor o objemu 4,16 litru, výkonem 77 koní (57 kW) a maximálním točivým momentem 317 Nm. Stejně jako ostatní tovární motory značky Zetor, je i tento motor navržen bez elektroniky a dodatečných přídavků do paliva a splňuje emisní normu stupeň 3a. Výkon motoru zůstává konstantní v širokém pásmu otáček, díky velkému převýšení točivého momentu (přes 35 %), což snižuje nutnost podřazování.


Nový model je vybaven plně synchronizovanou čtyřstupňovou převodovkou s třístupňovou redukcí a reverzací s počtem rychlostí 12/12R. Maximální rychlost je 30 km/h. Major využívá hydrauliku s mechanickou regulací a pracuje ve třech režimech - polohová, silová a smíšená. Vyznačuje se plynulou regulací spouštění, včetně funkce hydraulického zámku při transportu nářadí. Maximální zátěž zadního závěsu je 2600 kg. Kapacita čerpadla hydrauliky je 50 l/min. Zadní vývodový hřídel (PTO) má dvě volby rychlostí 540 a 1000 ot/min. Traktor je vybaven dvousekčním, nebo jednosekčním přídavným rozvaděčem. Kabina u nového modelu nabízí dostatek prostoru a ergonomicky řešené ovládací prvky. Na přání je možné kabinu vybavit klimatizací a přípravou pro montáž rádia. Díky střešnímu oknu je zajištěn dobrý výhled pro bezpečnou práci s čelním nakladačem.
Dále je možné na přání klienta traktor vybavit různými provedeními koncovek tříbodových závěsů a odlišnými rozměry pneumatik. Sériová výroba nového modelu Zetor Major bude zahájena na začátku prvního čtvrtletí 2013. V první fázi se bude jednat o kabinovou verzi s náhonem na 4 kola (4WD). Od druhého čtvrtletí 2013 bude základní provedení doplněno ještě verzí s náhonem pouze na zadní kola (2WD) a kabrioletem ve verzích jak s náhonem na 2 kola (2WD), tak i náhonem na 4 kola (4WD). Do budoucna plánuje společnost Zetor rozšíření této řady Major ještě o modely s nižším výkonem.


Zdroj: www.zetor.cz

Podobné články

Komentáře  

 
-2 #4 robert 2013-12-30 23:29
ahoj borci.zetor uměl vyrobit traktor už neumi,proč protože by musel vzyt spatky ty komunystycký vyvojaře.což neuděla takže 2 nebo 3 liga.smula.jemi smutno.
Citovat
 
 
+8 #3 Jakub 2013-11-29 21:31
Super traktor, který jen tak nemá konkurenci. Konečně se Zetor trefil do černého :-) O tenhle traktor je a bude zájem.
A nechápu, proč by měl Zetor vyrábět 300k traktory, když je nikdy nevyráběl. Nemá na to motory, převodovky, linku atd. A vývoj je pěkně drahý a výsledek nejistý. A pak, výrobců velkých těžkých traktorů je dost. Tak proč se cpát do segmentu, kde je malá šance na úspěch :-)
Citovat
 
 
-4 #2 Palo 2013-04-07 19:42
no nič moc :-?
Citovat
 
 
-3 #1 Pavel 2013-02-24 09:34
Jsem velice sklamán že taková značka Zetor neumí vyrobit pořádný traktor.Potom se nedívím že tady převládá jiná značka New Holland.Už asi nemáme dobré konstruktéry.Zetor neumí vyrobit traktor aspon´300k. :sad: :sad: :sad:
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit