Array
Home Novinky Nová řada Fendt 1000 Vario představena
Banner

VYSOČINA ZETOR SHOW

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zve všechny příznivce zemědělské techniky na tradiční akci VYSOČINA ZETOR SHOW do Nového Města na Moravě. Ve čtvrtek 19. září se zde pokusí o překonání hned dvou rekordů: počet traktorů značky ZETOR na jednom místě a nejdelší souvislá řada traktorů. Více informací...

Nová řada Fendt 1000 Vario představena
Napsal Milan Kočí   
Pátek, 25 Červenec 2014 08:00

Fendt oficiálně představil dlouho očekávanou novou nejsilnější řadu traktorů 1000 Vario. Stalo se tak na mezinárodní tiskové konferenci, která se konala 7. července na zámku Neuschwanstein (Allgäu, Německo). Zcela nově vyvinutá řada Fendt 1000 Vario o výkonnostní třídě 380 – 500 koní, je určena především pro světový trh. Novou řadu tvoří čtyři modely s označením 1038 Vario (380 koní), 1042 Vario (420 koní), 1046 Vario (460 koní) a nejsilnější model 1050 Vario, s maximálním výkonem 500 koní (ECE R24). Traktory jsou vybaveny kompaktním šestiválcovým motorem MAN o objemu 12,4 litru, který splňuje emisní normu stupeň 4 (Tier 4 Final). Vysokotlaký systém vstřikování common-rail zajišťuje vynikající rozprašování a spalování paliva, s nízkou spotřebou pohonných hmot. Vysoký točivý moment, který je k dispozici již v nízkém rozsahu otáček, poskytuje traktoru vysokou dynamiku jízdy.


Převodovka Vario s plynule měnitelným převodem byla doplněna zadním modulem TA 400 a vyznačuje se extrémní hospodárností, účinností, dlouhou životností a spolehlivostí. Řada 1000 Vario bude nabízena s maximální rychlostí 40, 50 a 60 km/h, za účelem splnění požadavků trhu pro danou zemi. Vynikající účinnost nabízí také zadní vývodový hřídel (PTO) s přímým pohonem od motoru. Nové modely mají vysokokapacitní hydrauliku se dvěma vysoce účinnými okruhy, kde dvě nezávislé axiální pístová čerpadla splňují požadavky na různé úrovně průtoku a tlaku ve dvou okruzích. Delší servisní interval pro hydraulické oleje 2000 hodin, nebo 24 měsíců je možný díky monitorování filtru. Náplň oleje pro převodovku a okruh hydraulického oleje jsou od sebe odděleny, což zaručuje aktivní ochranu převodovky a umožňuje použití bio-oleje pro hydraulický systém. K významnému zvýšení trakce řady 1000 Vario přispívají nově vyvinuté zadní pneumatiky o průměru 2,35 m, flexibilní závaží a integrovaný systém regulace tlaku v pneumatikách VarioGrip. Traktory mají maximální výšku 3,6 metru a jejich pohotovostní hmotnost činí 14 tun.


Řada 1000 Vario je osazena kompletně přepracovanou kabinou s označením x5 S, která nabízí mnohem více komfortu a lepší ovládání klimatizace. Pro obložení interiéru byl zvolen materiál pro snadnou údržbu a příjemný pocit. Kabina x5 S disponuje větším počtem integrovaných úložných prostorů včetně aktivní funkce chlazení, držáků pro nápoje a dokumenty. Výkonný systém klimatizace spolu s 16 větracími otvory vytváří příjemné klima v kabině. Sedadlo spolujezdce je možné využít také jako skládací stůl s upínacím zařízením pro dokumenty. Jako volitelná výbava je k dispozici kožené sedadlo řidiče s vyhříváním a klimatizací, nebo vyhřívané bezpečnostní čelní sklo. Vzhledem k velikosti řady 1000 Vario má kabina x5 S snížené čelní sklo a boční okna o 80 mm na optimální zorné pole a dveře kabiny jsou širší o 85 mm. Jasný výhled za všech povětrnostních podmínek zajišťuje stěrač čelního skla s úhlem stírání 300 stupňů a nově také stěrač pravého bočního okna s úhlem stírání 250 stupňů. Střešní pracovní světla jsou instalované tak, aby poskytovali velmi přesné osvětlení. Nejsilnější řada traktorů Fendt 1000 Vario bude k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí 2015.


Zdroj: www.fendt.com

Podobné články