Array
Home Novinky Novinky od Zetoru na Agritechnice 2017
Banner

Traktory ZETOR vyjely se svou show

Oblíbená ZETOR TRACTOR SHOW v červnu zavítala do Pobaltí. Traktory ZETOR se během tří zastávek předvedly v Litvě a Estonsku. Akce navštívily stovky zemědělců, farmářů a příznivců značky. V průběhu konání ZETOR TRACTOR SHOW byly k vidění novinky z dílny brněnského výrobce traktorů při práci v reálném terénu. ...

Novinky od Zetoru na Agritechnice 2017
Napsal Milan Kočí   
Pondělí, 13 Listopad 2017 18:00

Značka ZETOR se opět prezentuje na nejvýznamnějším zemědělském veletrhu Agritechnica, který se koná v německém Hannoveru ve dnech 12. – 18. listopadu 2017. Hlavní novinkou společnosti ZETOR TRACTORS a.s. je první traktor v sériovém provedení v novém atraktivním ZETOR DESIGNU. Jedná se o MAJOR HS 80.


Nový design přináší funkční vylepšení, kdy má operátor z kabiny stroje lepší výhled na okolí traktoru a nové umístění světel osvětluje větší pracovní plochu před traktorem. Společně s aplikací nového designu pokračují práce na modernizaci a rozšíření produktového portfolia.


Na AGRITECHNICE jsou tak představovány dvě nové modelové řady traktorů UTILIX a HORTUS s výkony od 40 do 70 koní. Novou řadu UTILIX tvoří modely UTILIX HT 45 a UTILIX HT 55, nabídku modelů HORTUS představují stroje HORTUS CL 65 a HORTUS HS 65. Stroje jsou výkonné, jednoduché na ovládání a nenáročné na údržbu. Těmito modely se zároveň rozšiřuje nabídka univerzálních traktorů, které nacházejí široké uplatnění v zahradnictví, při lehkých zemních pracích a v komunálních službách, hodí se také pro práce s nakladačem. Stroje najdou uplatnění i u hobby farmářů. Na trh budou uvedeny v prvním kvartálu roku 2018.


Stroje budou dostupné na všech trzích, kde ZETOR působí, primárně na evropském a severoamerickém kontinentu. V USA jsou stroje nabízeny pod označením MAJOR HT (46 a 55 koní) a MAJOR HS (67 koní) a liší se v technické specifikaci, která je uzpůsobena požadavkům amerického trhu. Zákazníci v USA si produktové novinky mohou objednávat již od listopadu letošního roku. Společnost plánuje v roce 2018 prodat několik stovek kusů těchto nových strojů.


ZETOR neustále vylepšuje také své stávající modely, což dokazuje další vlna modernizace týkající se modelových řad MAJOR, PROXIMA a FORTERRA. Modely traktorů pro rok 2018 přinášejí zákazníkům především větší bezpečnost. Hlavním bezpečnostním prvkem je využití nových brzdových systémů, kdy jsou brzděny obě nápravy a všechna kola jsou nezávisle brzděna mokrými diskovými brzdami, s výjimkou traktoru PROXIMA o max. rychlosti 30 km/h. Kabiny traktorů obsahují senzor, který zajistí, že stroj nepojede dále, pokud řidič nebude sedět na sedadle. Navíc je sedadlo řidiče a spolujezdce vybaveno samonavíjecím bezpečnostním pásem. Došlo také ke zvýšení přetlaku v kabině. Přetlak zajistí, aby nevnikaly do kabiny nečistoty z vnějšího prostředí. K usnadnění práce dopomůže také barevné sjednocení ovládacích prvků i samotného ovládacího panelu.


ZETOR, jako jedna z mála značek na světě vyvíjí a vyrábí vlastní komponenty, zejména motory. Jejich využití je možné i v jiných strojích než v traktorech. Při vývoji a výrobě společnost dbá na vysokou kvalitu. Ostatně motory ZETOR jsou u zákazníků ceněny pro nízké provozní náklady a vysokou odolnost. Nabídku ZETOR motorů tvoří 3válcové, 4válcové a 6válcové motory s výkony od 50 do 170 koní. Motory jsou nabízeny včetně tzv. aftertreatmentu, tedy systému zachycujícím nečistoty a škodliviny vznikající při spalování paliva. Dalším výrobním artiklem společnosti jsou převodovky. Motory a převodovky se nabízejí buď samostatně, nebo jako součást powertrainu, tedy včetně náprav a dalších komponentů. Aktuálně je powertrain odebírán ruským partnerem KEMP.


Zdroj: www.zetor.cz

Podobné články