Array
Home Novinky Novinky od Zetoru na Agritechnice 2017
Banner

VYSOČINA ZETOR SHOW

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zve všechny příznivce zemědělské techniky na tradiční akci VYSOČINA ZETOR SHOW do Nového Města na Moravě. Ve čtvrtek 19. září se zde pokusí o překonání hned dvou rekordů: počet traktorů značky ZETOR na jednom místě a nejdelší souvislá řada traktorů. Více informací...

Novinky od Zetoru na Agritechnice 2017
Napsal Milan Kočí   
Pondělí, 13 Listopad 2017 18:00

Značka ZETOR se opět prezentuje na nejvýznamnějším zemědělském veletrhu Agritechnica, který se koná v německém Hannoveru ve dnech 12. – 18. listopadu 2017. Hlavní novinkou společnosti ZETOR TRACTORS a.s. je první traktor v sériovém provedení v novém atraktivním ZETOR DESIGNU. Jedná se o MAJOR HS 80.


Nový design přináší funkční vylepšení, kdy má operátor z kabiny stroje lepší výhled na okolí traktoru a nové umístění světel osvětluje větší pracovní plochu před traktorem. Společně s aplikací nového designu pokračují práce na modernizaci a rozšíření produktového portfolia.


Na AGRITECHNICE jsou tak představovány dvě nové modelové řady traktorů UTILIX a HORTUS s výkony od 40 do 70 koní. Novou řadu UTILIX tvoří modely UTILIX HT 45 a UTILIX HT 55, nabídku modelů HORTUS představují stroje HORTUS CL 65 a HORTUS HS 65. Stroje jsou výkonné, jednoduché na ovládání a nenáročné na údržbu. Těmito modely se zároveň rozšiřuje nabídka univerzálních traktorů, které nacházejí široké uplatnění v zahradnictví, při lehkých zemních pracích a v komunálních službách, hodí se také pro práce s nakladačem. Stroje najdou uplatnění i u hobby farmářů. Na trh budou uvedeny v prvním kvartálu roku 2018.


Stroje budou dostupné na všech trzích, kde ZETOR působí, primárně na evropském a severoamerickém kontinentu. V USA jsou stroje nabízeny pod označením MAJOR HT (46 a 55 koní) a MAJOR HS (67 koní) a liší se v technické specifikaci, která je uzpůsobena požadavkům amerického trhu. Zákazníci v USA si produktové novinky mohou objednávat již od listopadu letošního roku. Společnost plánuje v roce 2018 prodat několik stovek kusů těchto nových strojů.


ZETOR neustále vylepšuje také své stávající modely, což dokazuje další vlna modernizace týkající se modelových řad MAJOR, PROXIMA a FORTERRA. Modely traktorů pro rok 2018 přinášejí zákazníkům především větší bezpečnost. Hlavním bezpečnostním prvkem je využití nových brzdových systémů, kdy jsou brzděny obě nápravy a všechna kola jsou nezávisle brzděna mokrými diskovými brzdami, s výjimkou traktoru PROXIMA o max. rychlosti 30 km/h. Kabiny traktorů obsahují senzor, který zajistí, že stroj nepojede dále, pokud řidič nebude sedět na sedadle. Navíc je sedadlo řidiče a spolujezdce vybaveno samonavíjecím bezpečnostním pásem. Došlo také ke zvýšení přetlaku v kabině. Přetlak zajistí, aby nevnikaly do kabiny nečistoty z vnějšího prostředí. K usnadnění práce dopomůže také barevné sjednocení ovládacích prvků i samotného ovládacího panelu.


ZETOR, jako jedna z mála značek na světě vyvíjí a vyrábí vlastní komponenty, zejména motory. Jejich využití je možné i v jiných strojích než v traktorech. Při vývoji a výrobě společnost dbá na vysokou kvalitu. Ostatně motory ZETOR jsou u zákazníků ceněny pro nízké provozní náklady a vysokou odolnost. Nabídku ZETOR motorů tvoří 3válcové, 4válcové a 6válcové motory s výkony od 50 do 170 koní. Motory jsou nabízeny včetně tzv. aftertreatmentu, tedy systému zachycujícím nečistoty a škodliviny vznikající při spalování paliva. Dalším výrobním artiklem společnosti jsou převodovky. Motory a převodovky se nabízejí buď samostatně, nebo jako součást powertrainu, tedy včetně náprav a dalších komponentů. Aktuálně je powertrain odebírán ruským partnerem KEMP.


Zdroj: www.zetor.cz

Podobné články